Saaremaal asuvas Leisi keskkoolis aitas „Jalgpall kooli!“ treenerite külaskäik õpilastel tutvuda jalgpallimängu võimalustega ja nii saadi ka palliga rohkem sõbraks.

„Väga head muljed ja väga rahul,” võttis kehalise kasvatuse õpetaja Toivo Lepp päeva kokku. „Lapsed olid heas tujus, kuid kahjuks pidime ise liiga vara ära lõpetama, sest aeg surus peale, treenerid oleks veel kauem teinud.”

Kokku osales kahe tunni jooksul 67 last 1.-5. klassini. Toivo Lepp ütles, et treenerite suhtumine oli väga hea ja nad panid lapsed kaasa elama. „Harjutustega said lapsed üldiselt kõik hakkama, päris hätta keegi ei jäänud ja võimalus oli oma oskuste ja tunde järgi teha,” märkis ta.

„Mõned poisid, kes meil jalgpalliringis käivad, olid pisut osavamad, aga kõik harjutused polnud ka nende jaoks lihtsad. Palju oli asju, mida saab ka tunnis kasutada.”

Leisis on jalgpalliga võimalus tegeleda kevadel ja sügisel, kui saab mängida õues, aga talvel võtab võrkpall saaliaja endale. Seega jäävad paremad võimalused just ruumipuuduse taha.

Koolimaja ees on asfaldiplats ja kooliaias ka väravatega väljak, kuid poisid eelistavad esimest ja kaugemale ei viitsi eriti minna. Samas väravaid ei saa sinna tuua, kuna lähedal on raamatukogu ja selle aknad võivad lendava palli pärast ohtu sattuda.

„Usun, et selline külaskäik teeb jalgpalli populaarsemaks, tulgu nad aga veel,“ lausus Toivo Lepp, lisades, et isegi tüdrukud olid päris sillas, midagi ikka keegi tegi ja pealtvaatajaid ei olnud. „Õpetajana sain ka palju vajalikke ja huvitavaid harjutusi, mida tulevikus trennis ja tunnis kasutada.”

Pilt: Kertu Tutk
leisi kk (12)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.