Ida-Virumaa Lüganuse keskkoolis jõudsid “Jalgpall kooli!” treenerid vaevu koolimajast lahkuda, kui poisid tahtsid juba mängida kingituseks saadud uute pallidega.

“Jalgpall on meie koolis väga populaarne,” tunnistas õpetaja Krista Sarri. “Kevadel ja sügisel poisid õues muud ei teegi, kui ajavad palli taga. Kindlasti on nüüd uued pallid suureks abiks, sest meil oli seni üks suur, aga sellega oli neil pisut raske toimetada, aga nüüd on täitsa sobivad mänguvahendid. Lapsed pärast kohe küsisid, et kas saab uusi palle mängimiseks võtta.”

Õpetaja Jaana Kotova lisas, et treeningtund möödus väga hästi, lapsed jäid rahule ja nad ootavad treenereid kindlasti tagasi. “Kõik mängud olid huvitavad ja põnevad, sest lastele ikka meeldib, kui nad saavad palli väravasse lüüa,” tõdes ta. “Harjutustega said ka kõik väga hästi hakkama, lapsed tahtsid kaasa teha, nad pingutasid ja keegi ei viilinud.”

Kokku osales treeningul 39 õpilast 1.-5. klassini. Kotova sõnul lapsed teadsid, et jalgpallurid on külla tulemas ja seepärast oli koolimajas väikest ärevust ikka tunda. “Jalgpallist on nad üldiselt vaimustatud, kuigi meil kohapeal trenne pole,” märkis Kotova. “Poisid käivad Kiviõlis, Kohtla-Järvel või Jõhvis trennis, aga siis peavad vanemad nad autoga sinna sõidutama. Võimalik on käia ka naaberkoolis Maidlas.”

Krista Sarri ütles lisaks, et koolil ei ole küll korralikku jalgpalliväljakut, kuid on muruplats, kus on ka võrkudega väravad ja see ajab asja ära. Spordialadest harrastatakse Lüganusel veel ka võrkpalli, saalihokit ja korvpalli. “Sellega on aga nii, et mis ala kellelegi meeldib, seda rohkem ka mängitakse,” võttis Sarri sportliku kooli tegemised kokku.

Kooliprojekti treeningu viisid läbi Eneli Vals ja Ats Kutter ning neile oli abiks Alar Peek. “Meid võeti väga hästi vastu ja kuigi saal oli väike, olid tingimused väga head,” rääkis Vals. Ka kauaaegne Eesti naiste korvpallikoondise mängija Jaana Kotova avaldas treeneritele muljet: “Selle kooli õpetaja on väga huvitav inimene, sest ta elas 17 aastat USA-s ja mängis ka seal ühes korvpalliliigas.”

Eneli Valsi sõnul oli positiivne, et õpetaja proovis ka ise harjutusi kaasa teha ja direktor elas õpilaste tegemistele kaasa. “Lapsed olid sportlikud ja said ülesannetega hakkama. Direktor ütles, et niipalju positiivseid emotsioone pole nende spordisaal ammu näinud,” märkis treener.

DSC_4076Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.