Põhjarannikul asuvas Maidla koolis oli “Jalgpall kooli!” trenn nii populaarne, et kord nädalas toimuv vutiring saab uute soovijate näol täiendust.

“Läks väga hästi, oli väga tore ja lastele meeldis,” võttis õpetaja Kiira Pastarus trenni kokku. “Oli tihe üritus, lastel oli kogu aeg tegevust, harjutused vaheldusid põnevate mängudega, igaüks toimetas oma palliga ja nad olid kogu aeg liikumises.”

Pastaruse sõnul oli positiivne see, et kool sai endale kingituseks ka portsu uusi palle, sest senised on juba suhteliselt kulunud. “Jalgpalli tahavad lapsed meil väga mängida ja mõned pallid on suures mänguhoos isegi katki läinud,” tõdes ta.

Kokku osales treeningtunnis 20 õpilast 1.-5. klassini, kes Kiira Pastaruse hinnangul suhtlesid treeneritega vabalt. Lapsed olid kogu aeg nende ümber, püüdsid kõike etteantut hoolega teha ning nad said harjutustega hakkama ja olid rõõmsameelsed. “Eks nad pingutasid,” märkis õpetaja. “Kes sai paremini hakkama, kes kehvemini, kes rutem, kes aeglasemalt, aga kõrvale ei jäänud küll keegi. Isegi tüdrukud pusisid ja tegid kõike hoolega kaasa. Pärast jäid mõned lapsed veel omaette palli toksima, aga nad ei saanud seda kaua teha, sest uued tunnid tulid kohe peale.”

Maidla koolis on kehalise kasvatuse tundides jalgpalli jõudu mööda pidevalt mängitud ja kord nädalas on võimalik käia ka jalgpalliringis, mida juhendab kohalik jalgpallitreener Alar Peek, kes oli ka seekord koolikülastusel kohal.
“Ei oska öelda, kas jalgpall sai selle külaskäiguga populaarsemaks, aga eks nad nüüd seedivad seda natuke ja eks esmaspäev näitab, kui palju neid trenni tuleb,” rääkis Kiira Pastarus. “Tagasiside järgi võiks arvata, et päris mitu last proovib selle sammu teha. Võimalused harrastamiseks on olemas, sest saalis on täismõõtmetega korvpalliväljak, õues on väravatega muruplats, mis vahetundides hea ilmaga ka lapsi täis on.”

Külakosti viisid treenerid Eneli Vals ja Ats Kutter. “Supertingimused ja viimase peal saal,” tunnistas Vals. “Lapsi oli trennis parasjagu ja nii saime igale ühele rohkem tähelepanu pöörata. Õpetajad lõid ka aktiivselt kaasa ja proovisid uusi asju hoolega õppida.”

maidla kool (13)Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.