Läänemaal kooliprojekti Nõva kooli külastamine ja toimuva kajastamine Eesti Televisiooni spordisaates tõi suurema melu ka kohalikus kogukonnas.

„Küla peale tõi see külaskäik elevust, sest Eesti televisioon oli kohal,“ rääkis õpetaja Virve Tauts. „See oli vahva, sest muidu kajastatakse väikeseid maakoole ikka nii, et lapsi pole ja kõik pannakse kinni. Eks külarahvas oli õhtul kõik teleka ees vaatamas.“

Kokku osales treeningul 24 last lasteaiast ning 1.-6. klassini. Tautsi hinnangul läks väga hästi, sest tegevused ja mängud olid emotsionaalsed ning kokkuvõttes oli suur koostegemise rõõm.

„Üritus vastas täielikult minu ootustele,“ tunnistas ta. „Kõik, mida treenerid tegid, oli suurepärane ja sobilik igas vanuses lapsele. Nad tegid kõike metoodiliselt ja hästi ning kingitused olid positiivseks boonuseks.“

Virve Tautsi sõnul olid harjutused üldiselt jõukohased ning need lapsed, kes on harjutanud, olid küll pisut osavamad, kuid hakkama said kõik ja keegi alla ei andnud. Poisid ja tüdrukud olid üsna võrdsel tasemel. Ka viis õpetajat olid spordidressid endale selga pannud, et kõike ise kaasa teha.

Pallimängud on Nõva koolis populaarsed ja jalgpalli mängitakse ka saalis. Jalgpall on saalihoki järel populaarsuselt siiski teisel kohal. „Paraku on meil lapsi vähe ja nii ei saa kahjuks võistkondi jalgpallivõistlusteks välja panna,“ tõdes õpetaja.

„Trennis käivaid lapsi meil praktiliselt pole, sest Haapsalus jääb see võimalus meie jaoks kaugele. Aga püüame arendada oma koolisporti, et lastel oleks liikumisharrastus au sees.“

Koos treenerite Eneli Valsi ja Martti Pukiga Nõval käinud Rauno Tutk ütles, et tegu on väikese maakooliga, kus on tore ja sportlik rahvas ning direktor lõi koos õpetajatega ka ise trennis kaasa. „Kohal oli ka ERRi võttegrupp, keda lapsed algul pisut võõristasid, kuid pärast harjuti ära. Samas on hea, et ka televisioon on meie tegemised üles leidnud,“ rääkis Rauno Tutk.

Vaata ka ERRi klippi kooliprojektist siit.

n6va kool (4)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.