Kooliprojekti raames toimuva noorte osavusfestivali „Värav!“ esimesed võistlused toimusid läinud nädalal Rapla- ja Hiiumaal. Kokku osales 133 last 1.-5. klassini.

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) noorteprojektide juht Teet Allas ütles, et õpetajad ja lapsed on uue formaadi osas andnud positiivset tagasisidet. „Selle festivali plussid on lihtsad harjutused kõigi jaoks, aktiivne tegutsemine, vähem ootamist ja emotsionaalsus,“ lausus Allas.

Raplamaal võttis lõbusast päevast osa 60 noort Rapla Ühisgümnaasiumist, Rapla Vesiroosi, Kohila ja Märjamaa gümnaasiumitest ning Eidapere, Valtu ja Kehtna põhikoolidest. Hiiumaal oli 73 osaleja seas lapsi Emmaste, Palade ja Suuremõisa põhikoolidest ning Kärdla ja Käina gümnaasiumitest.

EJLi poolt sai iga osaleja meene, mõlema vanusegrupi võitjad said lisaks auhinnaks piletid 14. juunil Tallinnas toimuvale Eesti – San Marino EM-valikmängule. Maakonna 4.-5. klasside kaks paremat pääsesid finaali, mis toimub 16. aprillil EJLi jalgpallihallis.

Raplamaal saavutas 1.-3. klassi õpilaste seas esikoha Märjamaa Gümnaasium, 4-.5. klassi võistluse võitis Kohila Gümnaasium Rapla Ühisgümnaasiumi ees. Hiiumaal oli nooremate vanusegrupis parim Kärdla Gümnaasium, 4.-5. klassides saavutas esikoha Kärdla Gümnaasium, kes edestas Emmastet.

Järgmine festivali etapp toimub 13.märtsil Jõgevamaa koolidele Põltsamaal Felixhallis.

Kliki pildile, et vaadata galeriid.
Foto: Kertu Tutk
Foto: Kertu Tutk