Otepää gümnaasiumis trenne andud „Jalgpall kooli!“ treenerid tunnustasid kooli õpilaste häid oskusi.

Kahel päeval kokku 160-le lapsele koos Timo Teniste, Sirje Roopsi ja FC Otepää treeneri Martin Tederiga trenni andnud Sander Lember ütles, et tunnid olid väga toredad ja tegu oli selle projekti raames ühe mõnusama kogemusega üldse.

„Igas kohas on tavaliselt treeneri ülesanne ka lapsi trenni kutsuda, kuid Otepääl mängivad jalgpalli juba kõik poisid,“ lausus ta. „Soovitasime ka tüdrukute trenni käima panna, sest neil on naiskond juba olemas. Mõte läks liikuma ja kui see teoks saaks, oleks eriti kihvt.“

Sander Lemberi hinnangul näitasid õpilased ka väga häid tehnilisi oskusi. „Nad triblasid ja lükkasid söötu, mida koolides harva näeb ja eeiti poiste osas oli tase ikka väga korralik,“ tõdes treener. Õpetaja Kerri Rauk ütles, et ka neil oli tore toimunut jälgida. Õpetajatel oli hea vaadata, kuidas suured massid pandi korraga tegutsema ning harjutused olid jõukohased ja koormused head.

„Tundus, et lastele ei olnud asja, mis ei meeldinud,“ lausus ta. „Meil käib jalgpallitrennis palju lapsi, nad olid tublid ja tahtsid teha. Osavusharjutuste ajal mõni küll hakkas midagi muud ka tegema, kui ei saanud ise hakkama, aga see on püsivuse teema. Vähemalt kõik toimetasid.“

Jalgpalli mängitakse koolis peamiselt kevadel ja sügisel õues. Tingimused on hea ja staadion on korralik. Spordisaal kipub vahel kitsaks jääma ja kui korraga on palju lapsi tunnis, siis mängida ei saa.

„Usun, et see külaskäik tegi jalgpalli veelgi popimaks, sest meil on ka olemas inimene, kes trenne läbi viib. Raske on lapsi trenni saada, kui ei ole neile kedagi konkreetset ette näidata,“ märkis Rauk, lisades, et ka kingituseks saadud pallid teevad nüüd asja lihtsamaks, sest lastel on suurem võimalus omaette toimetamiseks.

????????????????????????????????Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.