Viljandimaal asuvas Paistu koolis oodati kooliprojekti külaskäiku juba ammu ja kui treeningud peale hakkasid, lõid kõik hoolega kaasa.

“Meil läks väga hästi ja lastele meeldis,” rääkis õpetaja Loore Järvekülg. “Lapsed tegid hea meelega kaasa ja ütlesid, et oli väga lõbus ning keegi end tagasi ei hoidnud. Nad olid tegevusse haaratud ja treenerid suhtlesid lastega sõbralikult.”

Kokku osales kahes tunnis 44 õpilast 1.-5. klassini. Järvekülg ütles, et lastele meeldib ikka kõige enam mängida ning treenerid pakkusid selleks ka väga erinevaid ja huvitavaid võimalusi. “Muidugi meeldib neile ka palli väravasse lüüa,” lisas õpetaja. Tema hinnangul said lapsed harjutustega üldiselt kõik hakkama, kuigi eks mõned asjad olid nende jaoks keerulisemad. “Aga kõik pingutasid ja alla ei antud,” kiitis Järvekülg oma lapsi.

“Ma arvan, et poisid ja tüdrukud olid siin võrdselt tublid. Vanemad poisid on meil muidu palliga aktiivsemad tegutsema, aga seekord ei paistnud see küll kuidagi välja,” märkis õpetaja. Jalgpall on koolis spordialadest kindlalt number üks. Koolil on korralik staadion ja hea spordisaal, kevadel ja sügisel mängitakse õues jalgpalli päris palju ja lapsed kohe ootavad seda võimalust. Käiakse ka erinevatel võistlustel ja tahtjaid on palju.

Samas ei osanud ta öelda, kas “Jalgpall kooli!” treeneritega koos toimetamine tegi ala veelgi popimaks, sest jalgpall on niigi juba kõige tähtsam. Paraku ei ole koolis jalgpalliringi või trenni. Järvekülg ütles, et mõned aastad tagasi siiski veel jalgpalliring oli, aga see eeldab, et on olemas mõni asjast huvitatud lapsevanem, keda hetkel kahjuks ei ole. “Mõned poisid käivad küll linnas trennis, kuid selleks peab olema vanematel võimalus neid autoga sinna viia. Kahjuks jääbki seepärast nii mõnelgi jalgpallitrennis käimata,” lausus õpetaja.

Paistu koolis käisid treenerid Timo Teniste ja Sirje Roops, keda aitasid Viljandi JK Tulevikust Gerdo Juhkam ja Indrek Ilves. “Harjutasime kaks tundi, lapsed olid aktiivsed, saal oli soe ja kõik, mis oli plaanitud, sai tehtud,” jäi Teniste rahule.

paistu k (45)
Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.