Kui kooliprojekti treenerid Jõgevamaal asuvasse Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumisse jõudsid, olid tunnid juba alanud, aga jalgpallitrenni tuldi meeleldi ja mängust vaimustusid ka tüdrukud. 

“Väga vahvad, sõbralikud ja toredad treenerid, lastele väga meeldis ja veel järgmisel päeval oli see külaskäik kooli peal jutuaineks,” jagas õpetaja Ester Laumets külas käinud jalgpallitreeneritele tunnustust. “Mitmed õpetajad käisid ka trenne vaatamas ja nad said uusi harjutusi, mida ise tundides läbi viia. Suur tänu ka pallide eest, sest meil ainult üks mänguks oli, harjutamise võimalus puudus.”

Kolme tunni jooksul käis harjutamas 104 õpilast 1.-5. klassini. Laumetsa hinnangul meeldis neile kõige enam viimane mäng, aga positiivne oli see, et tegevused olid erinevad ja väiksematele pisut lihtsamad.

“Muidu pullerdasid ikka kõik oma võimete kohaselt ja hoolega,” tõdes õpetaja. “Mind isegi üllatas, et ka tüdrukutele see asi meeldis, sest muidu ikka ju arvatakse, et jalgpall ei ole neile. Nad tõmmati ikka uskumatult hästi kaasa.”

Paraku jalgpalliharrastajaid Palamusel palju pole, vaid mõned üksikud lapsed käivad Tartus trennis. Mõned aastad tagasi olid koolis treeningud tüdrukutele, aga tänaseks on ka need ära jäänud. “Meil sõltub ikka palju vanematest, sest lapsed tuleb trenni viia ja üldiselt eelistatakse ikka Tartut. Aga selleks peavad olema võimalused, mida kõik endale kahjuks lubada ei saa,” märkis Ester Laumets.

Tundides ja vahetunnis jalgpalli siiski mängitakse, koolil on õues miniarena, mis praegused võimalused rahuldab. Samas jalgpallivõistlustel eriti palju ei käida. “Meie lastel on neid tegemisi ja võistlusi nii palju, et lihtsalt ei jõua,” tunnistas õpetaja, kes samas usub, et “Jalgpall kooli!” külaskäik tegi jalgpalli koolis kindlasti populaarsemaks.

Koos Sirje Roopsiga Palamusel käinud Timo Teniste ütles, et lapsed olid väga sportlikud, kuulasid korralikult, mida räägitakse ja tegid hoolega kaasa. “Tundus, et ka õpetajatele meeldis, sest nad uurisid meie raamatut ja küsisid, kuidas oleks võimalik tunnis lastele jalgpalli veelgi paremini õpetada,” lausus ta.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.