Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi jalgpalli osavusfestivalil Pärnu spordihallis osales suur hulk lapsi ja tasavägistel võistlustel teenisid esikohad Pärnu Raeküla kool ja Pärnu Ülejõe põhikool.

Festivalil olid esindatud üheksa kooli võistkonnad ning erinevates harjutustes osales 82 poissi ja 45 tüdrukut, kes võtsid omavahel mõõtu 1.–3. ja 4.–5. klasside arvestuses. Võistkonnad panid ennast proovile palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremate klasside arvestuses oli rebimine tihe ja lõpuks sai kõrgeima koha Pärnu Raeküla kool 27 punktiga. Neile järgnesid Pärnu Mai kool ja Sindi gümnaasium, kes jäid maha vastavalt ühe ja kahe punktiga. Lisaks võtsid võistlustest osa Paikuse kool I, Jõõpre kool, Pärnu Ülejõe põhikool, Tammsaare kool, Paikuse kool II, Tori põhikool ja Lõpe kool.

Vanemas vanuseklassis oli samuti tasavägine võistlus, kui 26 punktiga noppis esikoha Ülejõe põhikool I. Teisele ja kolmandale kohale tulid vastavalt Sindi gümnaasium II 23 ja Pärnu Raeküla kool 22 punktiga. Nende järel tulid Pärnu Ülejõe põhikool II, Tammsaare kool, Tori põhikool, Jõõpre kool, Sindi gümnaasium I, Pärnu Mai kool ja Lõpe kool.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.
Erinevalt eelmistest aastatest ei toimu tänavu 4.–5. klassidele vabariiklikku finaalvõistlust.

Võistlustele saab registreerida ja rohkem infot osavusfestivalide kohta leiab siit.
Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.

Osavusfestivali aitasid Eesti Jalgpalli Liidul koostööpartneritena läbi viia Pärnu Maakoolide Spordiliit, Pärnumaa Spordiliit, Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors, Nike ja Eesti Koolispordi Liit.