Järvamaal asuvas Peetri koolis lõid õpilased kooliprojektis aktiivselt kaasa ning mängude ja harjutuste tegemise kõrval meeldis neile kõige enam lüüa väravaid.

Õpetaja Deivi Teppan ütles, et tema hinnangul läks kõik väga hästi ja need, kes osalesid, tegid ka aktiivselt kaasa. “Minu arvates on see väga tänuväärne projekt, kuna tutvustab lastele natuke jalgpallitreeningut,” rääkis Teppan. “Väga meeldiv oli ka saada kingitus, kuna väikese koolina ei ole meil just kasutusel parim inventar ja pallid olid meile väga vajalikud. Lastele meeldisid enim mängud ja hiljem õpilastega suheldes tundus, et neile jäid meelde löödud väravad.”

Kokku võttis treeningust osa 20 õpilast 2.-9. klassini. Kuna tegu on väikese kooliga ja õpilasi on vähe, siis otsustati kaasata kõik. “Õpilased said harjutustega kenasti hakkama. Kuna me oleme tunnis jalgpalli õppinud, harjutusi teinud ja mänginud, siis võõras neile midagi ei olnud,” lausus õpetaja.

Peetri koolis on hetkel populaarne sulgpallitrenn, kuna see on ainuke treening, mis hetkel üldse toimub. Kolm poissi käivad ka Paide Linnameeskonna jalgpallitreeningutel.
“Meie kooli õpilased on alati hea meelega jalgpalli mänginud, kuid kahjuks ei ole trennides osalemine paljudel võimalik,” märkis Deivi Teppan, lisades, et sisetingimused on koolil head, kuid puudub korralik staadion.

“Mulle selline projekt meeldib. Soovin, et ka Peetri kooli õpilastel oleks paremad tingimused ja võimalus treeningutes osaleda. Usun, et kasutan nähtud harjutusi ka enda tundides ja kindlasti leian midagi ka kingituseks saadud õpikust,” sõnas õpetaja.

Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.