Tallinnas Pelgulinna gümnaasiumis osales kooliprojektis kolme tunni jooksul 360 õpilast 1.-3. klassini, kes nautisid kõige enam erinevaid mänge palliga. Päev lõpetati koolis ühise piknikuga.

Kehalise kasvatuse õpetaja Nele Loo ütles, et kõik läks väga hästi, sest ilm oli super, lapsed tegid hea meelega kõike kaasa, treenerid olid tublid ja kord oli majas.

„Lastele meeldisid kõige enam ikka palliga mängud,“ tõdes ta. „Enamus tegi kõike suure rõõmuga kaasa, kuid oli ka neid, kes ära väsisid nagu ikka. Hakkama sai enamus suurepäraselt, sest paljud poisid käivad juba ka jalgpallitrennis. Pärast oli meil ühine piknik ja nautisime päeva täiega.“

Pelgulinna koolis armastavad lapsed spordiga tegeleda ning harrastatakse erinevaid alasid. Jalgpalli kõrval on populaarsed veel võrkpall, karate ja kergejõustik.

Kooli kasutada on korralik staadion, kuid saalis kipub pisut kitsaks jääma. Ka vahetunnis tahavad poisid jalgpalli mängida. „See on neile suur preemia,“ märkis Nele Loo. „Tavaliselt on meil üks poiss vastutaja, kes toob pärast ka palli tagasi ja kord on selles mõttes majas.“

Treeneritest viisid külakosti Rauno Tutk, Aleksandra Ševoldajeva, Ats Kutter, Eneli Vals ja Egon Tintse, Nõmme Kaljust olid Kristen Viikmäe ja Tarmo Neemelo. „Tööd oli rohkelt, lapsi oli palju ja päris personaalselt polnud võimalik tegeleda, aga lapsed said joosta ja möllata,“ lausus Rauno Tutk.

Pilt: Kertu Tutk
pelgulinna gRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.