Jõgevamaal Pisisaare algkoolil ja Aidu lasteaed-algkoolil külas käinud „Jalgpall kooli!“ treenerid, pakkusid treeningul osalenud lastele kordaläinud päeva.

„Meil läks väga hästi, nii lastele kui õpetajatele meeldis ning oli üks väga õnnestunud päev,“ võttis mõlema kooli kehalise kasvatuse õpetaja Eva Andreller jalgpallitrenni tulemused kokku. „Lastele meeldis muidugi kõige enam mänguline moment, aga õpetajana õppisin, kuidas toimivad nende mängude juurde viivad tegevused. Peab hakkama neid ka rohkem oma tundides kasutama.“

Kokku osales treeningul 34 õpilast 1.-5. klassini. Eva Andrelleri hinnangul said nad harjutustega korralikult hakkama, mingit viilimist või keeldumist küll ei olnud. „Need harjutused olid väga vahvad. Pärast kohe tänati treenereid ja öeldi, et aitäh õpetaja väga hea treeningu eest,“ sõnas ta.

Andrelleri sõnul on algkoolis vaja lastel mängida. „Kui meil oli seni koolis ainult kolm jalgpalli, siis nüüd saime neid terve portsu juurde,“ rõõmustas ta. „Ja jaanuarist on meil täitsa uus spordisaal, seni saime jalgpalli mängida õues vaid kuivade ilmadega. Kõik hea on meie koolile toimunud ühel ajal.“

Samuti usub õpetaja, et kindlasti sai jalgpall nüüd laste hulgas populaarsemaks. Koolis on lapsi, kes käivad Põltsamaal trennis ja nüüd tuleb neid veelgi juurde.  Harrastatakse ka teisi spordialasid, populaarseim on hetkel sulgpall.

„Püüame oma lapsed ikka liikuma suunata ja vaatame, et kõik mingis trennis käiksid,“ selgitas Andreller. „Lapsed tahavad sporti teha. Oleme jalgpallis ka piirkondlikel võistlustel käinud ja sel aastal ei jäänud me enam viimaseks. Iga aastaga läheb see asi meil siin aina paremaks.“

Jalgpalliliidu treenereid Sander Lemberit ja Timo Tenistest aitasid Põltsamaa treenerid Silvar Luht ja Silver Nõmmiksaar. „Oli väga tore uus spordihoone, kuhu lubati lähiajal ka jalgpalliväravad soetada. Tingimused olid head, lapsed toredad ja loodetavasti oli kõigil huvitav,“ lausus Sander Lember.

pisisaare (19)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.