Pärast “Jalgpall kooli!” külaskäiku jäid Tartu Raatuse Koolis kajama laste rõõmuhõiked – oi kui põnev, oi kui lahe.

„Väga meeldis, sest harjutused olid emotsionaalsed ja treenerid mõnusad,“ kiitis treeningut kooli noorsoo- ja kultuuritegevuse juht Kaie Anderson.

„Nooremate klasside lapsed tegid väga hästi kaasa, aga viiendas oli neid, kes polnud just eriti aktiivsed. Aga lastele meeldisid erinevad võistkondlikud mängud ja tähtis oli, et igaühel oli oma pall, millega sai teha põnevaid harjutusi. Nad said hakkama ja kõik ülesanded olid jõukohased.“

Raatuse Koolis käis kahel päeval treeningul 248 õpilast, keda juhendasid kooliprojekti treenerid Aleksandra Ševoldajeva, Timo Teniste, Sander Lember, Sirje Roops koos JK Tammeka esindajate Ervin Laaneotsa, Selen Elbe ja Rainer Klementiga.

Aleksandra Ševoldajeva ütles, et treenerid jäid lastega rahule. „Kuigi lapsi oli palju ja ruumi oli vähe, saime hakkama,“ tõdes ta. „Tingimused olid Tartule kohased, väravaid ei olnud ja need tuli ise teha. Päris mitmed olid erinevatest jalgpalliklubidest lapsed, kuid väga suurt tasemevahet ei näinud. Lapsed olid kõik väga sportlikud ja oli näha, et nad on vähemalt kaudselt jalgpalliga kokku puutunud. Aga kedagi sellist ei olnud, kelle võimed oleksid teisi varjutanud.“

Koolis mängitakse jalgpalli nii saalis kui õues ja nüüd tuli kindlasti huvilisi juurde. „Ära kuluvad ka saadud kingitused, sest palle pole kunagi liiga palju. Raamat „Jalgpalll õpetab“ on kindlasti kasulik just klassiõpetajatele, kes kehalise kasvatuse tunde läbi viivad,“ leidis Kaie Anderson.

raatuse g (49)

Rohkem pilte leiab pildigaleriist siit.