Pärnu Raeküla koolis ütlesid lapsed pärast “Jalgpall kooli!” külaskäiku õpetajatele, et kooliprojekti treenerite poolt korraldatud kehalise kasvatuse tund oli väga lahe.

„Tõesti oli väga tore,” tunnistas õpetaja Age Peda. „Nii lapsed kui õpetajad olid vaimustuses. Neile meeldis aktiivne tegevus, kus kõik olid haaratud ja tegutsesid lustiga ning puhkepausi ei olnud. Treenerid olid mõnusad ja suhtlesid lastega vabalt. Kõik läks väga hästi peale, igal lapsel oli oma pall ning trenn oli lühike ja lööv.”

Kokku osales Rauno Tutki, Ats Kutteri ning Pärnu JK esindajate Kaire Palmaru ja Henri Rüütli juhendamisel 180 õpilast 1.-3. klassini. Age Peda hinnangul olid harjutused jõukohased, kuigi hakkama saadi nii ja naa. Koolis on jalgpall õppeprogrammis juba kuus aastat ja kolm tundi nädalas, lisanduvad kehalise kasvatuse tunnid. Grupid on täis ja sinna saamiseks on isegi konkurss ning oleks juba ruumi juurde vaja.

„Jalgpalliklassides osaleb ka päris palju tüdrukuid,” rääkis õpetaja. „Trennis käijad olid teistest ka osavamad, sest nad on rohkem harjutanud. Aga kõrvale küll keegi ei jäänud. Jalgpall sai vähemalt hetkeks populaarsemaks, sest emotsioon oli vägev, kuid kas nad ka jäävad selle juurde, näitab aeg.”

Raeküla koolis tingimuste üle kurta ei saa, sest kooli kõrval on kohe korralik staadion, kus paraku teisi alasid harrastada ei saa. Spordisaal on keskmiste mõõtudega, mida kasutatakse talvisel ajal tundide ja treeningute jaoks. Kuna jalgpalliväljakul on looduslik muru, siis seal talvel mängida ei saa.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.