Põlvamaal Räpina ühisgümnaasiumis said lapsed kooliprojekti trennidega sisse sellise hoo, et paljud oleks tahtnud veelgi jätkata.

“Lastele meeldis ning osa ütles, et ei tahagi järgmisse tundi minna ja nad avaldasid soovi jääda edasi mängima,” rääkis õpetaja Karin Junson. “Igal juhul said nad emotsionaalse laengu ja nagu sellele eale kohane meeldisid neile ikka kõige enam erinevad mängud.”

Kokku osales kahel päeval 195 õpilast 1.-5. klassini. Karin Junsoni hinnangul oli treenerite korraldatud harjutustega mõnel lapsel päris keeruline hakkama saada. “Eks nende tähelepanu ka veidi hajus, osa kuulis, mis tegema peab, osa nii mitte väga. Aga kõik läksid punaste nägudega ära ja mõlema trenni intensiivsus oli väga hea,” leidis õpetaja.

Jalgpalli mängitakse Räpina ühisgümnaasiumis vaid harrastatavuse tasemel ja peamiselt kehalise kasvatuse tundides. Samas jätab kvaliteet soovida, sest staadion pole korras. Maakondlikel jalgpallivõistlustel ollakse kooli võistkonnaga alati väljas, kuigi Põlvale vastu ei saada, kuna seal on palju trennis käivaid lapsi.

Poisid harrastavad veel korvpalli, jõudu mööda tehakse kergejõustikku ja võrkpall on taas tõusuteel. Samas ei oska Karin Junson öelda, kas jalgpall sai nüüd populaarsemaks.
“Kui trennid hakkaksid, siis kindlasti oleks algul minejaid, aga kontingent on meil ju ikka üks ning ühed ja samad lapsed igale poole lihtsalt ei jõua,” tõdes õpetaja.

Koos Sirje Roopsiga kahel päeval trennid läbi viinud Timo Teniste ütles, et kuigi kokku oldi lastega harjutamas viis tundi ja jalgpallist sai osa pea kakssada last, läks kõik hästi korda.

“Julgen väita, et üle keskmise aktiivsed ja sportlikud lapsed,” märkis ta. “Meie vastuvõtt oli koolipere poolt hästi soe ja tundus, et me olime Räpinasse väga oodatud.”


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.