Raplas Sadolini Spordihoones toimunud Raplamaa Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 94 last kaheksast kohalikust koolist. Esikohtadele tulid Rapla Vesiroosi Kool ja Kohila Gümnaasium.

Kokku võistles 15 võistkonda erinevates jalgpalli elementidega teatevõistlustes. Rapla Vesiroosi Kooli esindus tuli 21 punktiga esikohale nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses. Teise koha sai Kohila Gümnaasium I võistkond 19 punktiga, kolmandaks tuli Märjamaa Gümnaasium 17 punktiga. Esikolmikule järgnesid Kohila Gümnaasium II, Valtu Põhikool, Kohila Mõisakool ja Kaiu Põhikool.

Vanemas vanuseklassis, 4.-5. klassides võttis täiseduga esikoha Kohila Gümnaasiumi I võistkond. Teisele kohale tuli Märjamaa Gümnaasium ning kolmanda koha teenis Kohila Gümnaasium II võistkond. Nende järel tulid Kohila Mõisakool, Rapla Vesiroosi Kool, Valtu Põhikool, Kaiu Põhikool ja Rapla Kesklinna Kool.

Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Läänemaal, Saaremaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Pilt: Kertu Tutk

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sànte, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.