Eilsel Sadolini spordihoones toimunud Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 61 last kuuest Rapla maakonna koolist. Kokku osales 40 poissi ja 21 tüdrukut.

1.–3. ja 4.–5. klasside õpilased said näidata oma oskusi palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Võistkondade lõplik paremusjärjestus selgus iga harjutuse kohapunktide summa tulemusel. 

Algklasside arvestuses osales viis võistkonda. Esikoha sai lõpuks päris kindlalt Kohila Gümnaasium, kes kogus kokku 16 punkti. Kahe punkti kaugusele jäi Rapla Kesklinna Kool. Kolmandale kohale platseerus Rapla Vesiroosi Kooli esindus.  Esikolmikule järgnesid Kohila Mõisakool ja Märjamaa Gümnaasium.

Vanemas vanuseklassis oli esikolmiku heitlus lõpuni tasavägisem, aga viimase ala teise kohaga kindlustas endale üldvõidu Kohila Gümnaasiumi esindus, kogudes 14 punkti. Teise koha sai kombineeritud harjutuse võitnud Valtu Põhikool, kelle arvele jäi 12 punkti, ja kolmandaks jäi 11 punkti kogunud Rapla Vesiroosi Kool. Neljandal kohal lõpetas Rapla Kesklinna Kool ning viiendaks jäi Märjamaa Gümnaasium.

Kohila Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Leo Hansari sõnul võib tulemustega rahule jääda, ent enim heameelt valmistab noorte positiivne tagasiside festivali tegevustele. „Osavusfestivali ülesehitus on kindlasti mitmekesisem kui lihtsalt pallimängud, kus lapsed said end proovile panna. Eks lastel oli väike närv sees, aga oli näha, et samal ajal nad naudivad ühtse tiimina kogu festivali protsessi. Kindlasti tahan tänada ka Kohila Püsivuse treenereid, kes treeningutel on noortega väga head tööd teinud – see aitas meie tiimitundele ja positiivsetele tulemustele kindlasti kaasa,” rääkis Hansar.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

Raplamaa osavusfestivali aitasid koostööpartneritena läbi viia Rapla Maakonna Spordiliit, Rimi, Corny, Sportland ja ABC Motors.