Kuressaare Spordikeskuses toimunud Saaremaa Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 66 last viiest maakonna koolist. Kokku võtsid 11 võistkonda omavahel mõõtu palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses võttis esikoha Orissaare Gümnaasiumi I võistkond 16 punktiga. Järgnenud kohtadele käis tuline heitlus, kui lõpuks teenis teise koha Lümanda Põhikool 12 punktiga ning kolmandaks tuli ühe punkti vähem teeninud Orissaare Gümnaasiumi II võistkond. Esikolmikule järgnesid Mustjala Lasteaed-Põhikool (6 punkti) ja Kihelkonna Kool (3 punkti). Orissaare I ja Kihelkonna võistkonnad koosnesid sealjuures eranditult ainult tüdrukutest.

Vanemas vanuseklassis, 4.-5. klasside arvestuses võitis samuti Orissaare Gümnaasium I, kes teenis kokku 18 punkti. Teisele kohale tuli Aste Põhikooli II 13 punktiga. Kolmas ja neljas koht kuulusid Lümanda Põhikool I ja II võistkonnale vastavalt 12 ning 10 punktiga. Nendele järel tulid Aste Põhikool I (8 punkti) ja Kihelkonna Kool (7).

Seni on osavusfestivalid toimunud Järvamaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Hiiumaal, Pärnumaal, Raplamaal, Läänemaal, Saaremaal ja Valgamaal. Kokku on nendel eelvõistlustel osalenud 72 kooli, 139 võistkonda ja 893 last (576 poissi ja 317 tüdrukut). Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal.

Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli!” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit. Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Pilt: Kertu Tutk

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sànte, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.