Pärast kolme-aastast pausi toimus Ida-Virumaal taas Rimi jalgpalli osavusfestival, kus Sillamäel Kalevi spordikeskuses võtsid omavahel mõõtu nelja Ida-Viru maakonna ida piirkonna kooli 1.-5. klassi lapsed. Oma oskusi pandi proovile palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Kokku osales 37 poissi ja 20 tüdrukut.

1.-3. klasside vanuses osales 4 võistkonda ning kindla esikoha võitis Sillamäe Vanalinna Kooli esindus. Teise ja kolmanda koha said Narva Kreenholmi Kooli I ja II võistkond. Veel osales selles vanuses Narva-Jõesuu Kool.
4.-5. klasside viie võistkonna arvestuses oli kõige osavam Narva Kreenholmi Kooli esindus. Teisele kohale tuli Sillamäe Vanalinna Kooli võistkond. Kolmanda koha sai Sillamäe Kannuka Kooli I ja neljandaks jäi Narva-Jõesuu Kooli võistkond. Viienda koha sai Sillamäe Kannuka Kooli II võistkond.

Sillamäe Vanalinna Kooli õpetaja Dmitri Vinogradovi sõnul on rõõmuvalmistav, et osavusfestival taas Ida-Virumaale jõudis. „Varasemalt toimusid meil linna koolinoorte võistlused, ka osavusfestivale on meil varem olnud, kuid nüüd jäi paariaastane paus sisse. Seda suurem oli meie heameel ja valmisolek osavusfestivalil osaleda ja end proovile panna,“ rääkis ta.

Vinogradov lisas, et festivalil läbitud harjutused tulevad lastele kasuks nii spordis kui igapäevaelus. „Noortel on selles vanuses väga oluline kasvatada meeskonnavaimu ning koostööoskust. Lapsed said end proovile panna, näidata oma oskusi ja samal ajal said need, kes jalgpalliga igapäevaselt ei tegele, proovida, kas see spordiala sobib neile või ei,“ võttis Vinogradov oma mõtted kokku.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

Pilt Katariina Peetson

IdaVirumaa osavusfestivali aitasid koostööpartneritena läbi viia Ida-Virumaa Spordiliit, Rimi, Corny, Sportland ja ABC Motors.