Õismäe Sportmängude hallis toimunud Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi osavusfestivalil panid pealinna koolid oma oskused proovile erinevates jalgpalliharjutustes ning parimat minekut näitasid Tallinna Vene Kesklinna Gümnaasium ja Tallinna 21. Kool.

Osavusfestivalist võttis osa 96 last kuuest pealinna koolist, kes võtsid mõõtu 1. – 3. ja 4. – 5. klasside arvestuses. Oma oskusi näidati palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanuseklassis osales seitse võistkonda ning pingelises heitluses kogus enim punkte Vene Kesklinna Gümnaasiumi esindus. Ühe punktiga edestati Tõnismäe Reaalkooli I võistkonda ning kolmandaks tuli Nõmme Põhikool I. Neile järgnesid Tõnismäe Reaalkool II, Arte Gümnaasium, Nõmme Põhikool II ja Kuristiku Gümnaasium.

Vanemate vanuseklasside arvestuses näitas parimat minekut Tallinna 21. kool, kes teenis 23 punkti. Teiseks tulnud Tõnismäe Reaalkool I jäi alla kolme punktiga ning kolmandale kohale platseerus Kuristiku Gümnaasium II. Nende järel tulid 21. Kooli II võistkond, Kuristiku Gümnaasium I, Nõmme Põhikool I, Nõmme Põhikool II ja Tõnismäe Reaalkool II.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.
Erinevalt eelmistest aastatest ei toimu tänavu 4. – 5. klassidele vabariiklikku finaalvõistlust.


Tallinna osavusfestivali toetasid Tallinna Huvikeskus Kullo , Rimi Eesti, Corny, Sportland Eesti, ABC Motors ja Nike.