Tartu Aleksander Puškini koolis tegid õpilased „Jalgpall kooli!“ treenerite juhendamisel kõike hoolega kaasa, samal ajal kaaslasi aktiivselt ja häälekalt toetades.

Kehalise kasvatuse õpetaja Irina Nebogatova ütles, et kõik läks väga hästi ja nii õpetajatele kui õpilastele treeningud meeldisid. „Õpetajate hinnangul olid väga huvitavad mängud ja head harjutused,“ lausus ta.

„Lapsed võtsid kõik treenerite poolt pakutava rõõmuga vastu. Nad hõikasid ja elasid toimuvale väga aktiivselt kaasa, plaksutasid kätega ja trampisid jalgadega.“Treener Sander Lember rääkis, et just viienda klassi lapsed elasid väga hästi kaasa ja sellist müra pole „Jalgpall kooli!“ trennis varem olnud. „Jalgadega trambiti ühtset rütmi, plaksutati ja tehti väga kõva häält,“ märkis ta. „Eestlased on loomult tagasihoidlikumad, aga siin lõi vene temperament hästi välja. Neid oli kohati raske vaiksena hoida, sest lapsed olid väga elava loomuga.“

Kuna tegu on suure kooliga, siis käisid treenerid Aleksander Puškini koolis koguni viis korda. Viimati olid tegevuses Timo Teniste, Sirje Roops, Sander Lember, Ervin Laaneots ja Maarja Saulep.

Irina Nebogatova sõnul said nii poisid kui tüdrukud etteantud harjutustega hakkama, keegi ei istunud ja ei nurisenud. Kui juhtuski, et keegi sai pisut haiget, siis saadi sellest suhteliselt kiirelt üle.

Jalgpalli mängitakse koolis vaid õues toimuvates kehalise kasvatuse tundides. „Meil on õpetajad kõik naised, selleks oleks vaja ikka meesterahvast. Seepärast harrastatakse ka enim võrkpalli, ujumist ja saalihokit,“ selgitas Irina Nebogatova. Samas avaldas Nebogatova lootust, et jalgpall sai nüüd populaarsemaks. „Meil on lapsi, kes käivad trennis ja loodame, et nüüd tuleb neid juurde, sest nad nägid, kui huvitav mäng see võib olla,“ lisas õpetaja.

Kooliprojekt A.Pushkini koolisRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.