Tartu Katoliku Koolis meeldib jalgpall kõigile ja kooliprojekti külaskäik jääb lastele meelde pikaks ajaks.

„Meil läks väga kenasti, lastele väga meeldis ja kõik jäid rahule,“ tunnistas kehalise kasvatuse õpetaja Urmo Viickberg. „Ei oskagi midagi konkreetset välja tuua, mis neile meeldis, sest kogu üritus oli hea ja kompleksne. Mängiti jalgpalli ja see meeldib kõigile.“

Viickbergi hinnangul said lapsed harjutustega hästi hakkama ja midagi väga keerulist ei olnud. „Kõik nautisid eduelamust ja tundsid end kompetentselt. Poisid ja tüdrukud olid päris võrdsed,“ lausus ta. Kuna koolil puudub korralik staadion ja hakkama tuleb saada võimalustega Tähtvere pargis, siis eriti palju jalgpalli tunnis ei mängita ja piirdutakse nelja-viie tunniga aastas. Kasutatakse ka uut spordisaali, aga kus pole väravaid.

„Jalgpallitrennis käijaid on siiski päris palju, tüdrukuid küll pisut vähem,“ rääkis Urmo Viickberg, kes lisaks õpetaja ametile on ka Tartu FC Helioses treeneriks , lisades, et huvilisi on kindlasti rohkem ja „Jalgpall kooli!“ aitab ala veelgi populariseerida.

Treenerite Sander Lemberi, Sirje Roopsi, Aleksandra Ševoldajeva ja Timo Teniste juhendamisel osales kahel päeval kokku üle 200 õpilase. „Väga hästi võeti vastu, toredad ja elavad lapsed,“ jagas Sander Lember võõrustajatele tunnustust. „Vanemad õpilased olid väga targad, nad teadsid jalgpallist palju ja meie küsimustele vastuseks tuli mängijate ja klubide nimesid, kui Vändrast saelaudu. Noored olid ka hästi julged vastama, tundsid mängureegleid, julgesid sõna võtta ja oma teadmisi näidata.“

Poisid ja tüdrukud trikke õppimas. Pilt: Timo Teniste
tartu katolik (5)_uudisRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.