Põlvamaal Tilsi põhikoolis nautisid nii treenerid kui õpilased „Jalgpall kooli!“ treeningul ilusat päikesepaistelist ilma.

„Päike paistis, väljak oli hea ja 45 minutit tegutseti väga suure õhinaga. Treenerid tegid oma asjad hästi ära, lastele paistis meeldivat ja loomulikult täname pallikoti eest,“ võttis õpetaja Davis Kostõgov jalgpalliliidu treenerite külaskäigu kokku. Ta lisas, et üldiselt möödus treeningtund väga hästi, lastele meeldisid kõige enam mängud, kuid kindlasti nauditi ka erinevaid osavust nõudnud harjutusi.

Kokku osales 44 õpilast 1.-5. klassini. Davis Kostõgov ütles, et selliseid lapsi ei olnud, kes poleks harjutustega hakkama saanud. Osavamatele olid need muidugi lihtsamad ja neist nii mõnigi on jalgpalliga kokku puutunud. „Need, kes on sporti vähem teinud, nägid rohkem vaeva, kuid üldiselt olid sellised harjutused, mis olid jõukohased kõigile,“ tõdes ta.

Jalgpall on Tilsi koolis populaarne ja vanemad poisid käivad Põlva JK Lootose trennides. Varem mängisid palju jalgpalli just tüdrukud, kes olid mõnda aega ka Eesti meistrid. Praegu nooremad nii aktiivselt enam ei tegele ja Davis Kostõgovi sõnul oleks vaja neile leida uus käik.

„Üritan kõiki pallimänge võrdselt propageerida, et lastel oleks kõigist ettekujutus olemas,“ rääkis Davis Kostõgov. „Aga kevadel teeme palju ka kergejõustikku ja talvel suusatame. Maalastega on nii, et kui nad juba midagi teevad, siis kõike: spordivad, laulavad või mängivad pilli.“

Tilsi kooli viisid külakosti treenerid Timo Teniste, Sander Lember ja Sirje Roops. „Paremini annab minna,“ märkis Sander Lember. „Päike paistis, ilm oli soe ja saime mängida lühikeses vormis ning väljak oli ka väga korralik. Väravad olid samuti olemas ja super hästi sai kõike teha.“

tilsi pk (38)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt alustatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ aitasid käivitada Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.