Pärnumaal Tõstamaa keskkoolis ootasid lapsed “Jalgpall kooli!” treenereid suure õhinaga ning nad võeti rõõmuga vastu.

„Lapsed olid hästi positiivselt meelestatud ning isegi tüdrukud olid tublid ja rõõmsad,” rääkis huvijuht Maris Adler. „Kõik läks hästi peale ja lastele meeldis. Pärast öeldi, et võiks teinegi kord tulla ja koolis võiks trennid toimuda. Meie lapsed mängivad palli ja tegelevad spordiga päris palju, mitte ainult koolis, vaid ka vabal ajal,” sõnas Adler.

Kokku osales treeningul 58 õpilast 1.-5. klassini. „Ega neil teab mis suuri oskusi pole ja algul oli päris keeruline palli valitsemisega toime tulla,” tõdes Adler. „Lastele meeldib lihtsalt mängida ja ega neil tehnilisi oskusi pole. Aga kõik proovisid hästi vapralt kaasa teha ja ühtegi loobujat küll silma ei jäänud.”

Koolis on populaarsemad spordialad võrkpall ja kergejõustik. Jalgpalli mängitakse vaid kehalise kasvatuse tunnis, ringis või trennis käimise võimalus puudub. „Oleks meil inimene, kes on valmis seda jalgpalli asja vedama, siis võtaks ta kohe vastu, sest koolil ja lastel on huvi olemas,” märkis huvijuht.

Tõstamaa keskkoolis on tingimused spordi tegemiseks korralikud, jalgpallistaadion ja saal lubavad alaga vabal ajal tegeleda. Samas usub Maris Adler, et jalgpallitreenerite külaskäik tegi ala õpilaste hulgas populaarsemaks, sest nii mõnelegi lapsele, kes varem alast suurt midagi ei teadnud, meeldis seda proovida „Ka õpetajad nägid mõne uue harjutuse, mida tulevikus tunnis lastega koos läbi viia,” lausus Adler.

Tõstamaal käisid kooliprojekti treeningut läbi viimas Rauno Tutk ja Ats Kutter.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.