Valgamaal Tsirguliina keskkoolil on seni olnud head tulemused võrkpallis, kuid pärast „Jalgpall kooli!“ külaskäiku soovib juhtkond ka seda ala arendama hakata.

Kuigi Tsirgulinna keskkooli võrkpallivõistkond tuli 2007. aastal Eesti meistriks, on viimasel ajal üha popimaks saamas hoopis jalgpall. „Kehalise kasvatuse tunnis me õues ikka mängime, sest muruplats koos väravatega on meil olemas,“ rääkis õpetaja Toomas Arbeiter. „Olen koolis olnud tööl 40 aastat ja tunnis üldfüüsilise arendamiseks oleme jalgpalli püüdnud jõudumööda mängida. Aga klassid on kahjuks väikesed ja raske on mingit mängu läbi viia.“

Arbeiteri sõnul olid „Jalgpall kooli!“ trennid väga head, sest lastel oli kaks tundi tegevust. Oli palju palle ja treenerid panid üles väikesed väravad, kuhu võis palli sisse lüüa. Tema hinnangul said lapsed harjutuste ja mängudega hakkama, kõigil oli põnev ning loobujaid ei olnud.

Samas tõdes õpetaja, et kohapeal elab lapsi vähe, enamus tuuakse kooli bussidega 5 või 10 km kauguselt ja seepärast on ka keeruline neile mingeid ringe või trenne organiseerida. „Ja ega lapsed viimasel ajal eriti ei viitsi sporti teha ning vanemate õpilaste hulgas pole ka vajalikke eeskujusid,“ lausus Arbeiter.

Trennid viisid läbi Sander Lember, Timo Teniste ja Sirje Roops, keda aitasid Valga FC Warriori treenerid. „Tegime kahes grupis, kus nooremaid lapsi oli 17 ja vanemaid 20 ning tundus, et lastele meeldis,“ rääkis Sander Lember. „Kooli direktor lõi ise ka palliga väravale peale ja ta oli väga huvitatud, et klubi hakkaks koolis trenne andma. Ta lubas saali ka väravad muretseda, mida praegu veel ei ole. Kool on rohkem võrkpalli kallakuga ja pidime pisut kauplema, et võrk saali keskelt meie trenni ajaks maha võetaks. Aga loodetavasti hakkavad seal ka jalgpallitrennid toimuma ja seepärast oli meie külaskäik igati positiivne.“

IMG_20161122_104340Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.