Järvamaal asuvas Türi põhikoolis oli huvi kooliprojekti külaskäigu vastu suur ja lisaks 1.-5. klassi õpilastele avaldasid soovi kaasa teha ka vanemad lapsed.  

Vastavalt tunniplaanile käis kahel päeval trennis kokku 270 õpilast 1.-5. klassini. „Meil läks hästi ja väga meeldis, treenerid võiks veel tulla,“ rääkis õpetaja Merle Vantsi. „Teisel korral oskasid lapsed juba treenereid oodata ja vanemad õpilased küsisid koolimaja peal, et kas nemad ei saagi osaleda. Suurt ootusärevust oli igatahes tunda.“

Merle Vantsi sõnul meeldis lastele kõige enam lõpumäng, kus omadele elati väga aktiivselt kaasa. „Ka harjutused olid jõukohased,“ lausus ta. „Trennipoisid said muidugi paremini hakkama, aga teised proovisid ka ja midagi tuli ikka välja. Keegi ei loobunud.“ Vantsi hinnangul oli positiivne see, et kõik lapsed said oma palli ja sellega kogu aeg toimetati. Kui korvpall käis külas, siis pidi osa lapsi pingil istuma ja pealt vaatama.

Jalgpall on koolis eriti populaarne just nooremate hulgas, vanematel on tekkinud juba muud huvid ja nemad aktiivselt ei harrasta. Kooli võistkond on aga pidevalt osalenud erinevatel maakondlikel võistlustel, kus ollakse pidevalt kolme hulgas. „Eks me siin Paidega madistame,“ täpsustas õpetaja.

Merle Vantsi usub, et „Jalgpall kooli!“ külaskäik tegi ala populaarsemaks ja loodetavasti läks nii mõnigi laps koju sooviga hakata trennis käima. „Meie sportimistingimused võiks olla paremad, aga eks me võimaluste piires toimetame,“ märkis ta.

Treeningud viisid läbi Sander Lember ja Timo Teniste, keda aitasid kohalikud mehed Rauno Kald ja Kristo Kiik. „Mõlemad korrad tegime kolm tundi, trennid olid hoogsad, näitasime paar nippi ja asusime kohe mängima,“ rääkis Sander Lember. „Türil olid hea suurusega klassid ja lapsed ei pidanud eriti ootama. Lapsed jäid rahule, töö kiire ja korralik.“

Pilt: Sander Lember
tyripk 110416 veebiRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.