Harjumaal asuva Kosejõe kooli lapsed läksid külas käinud „Jalgpall kooli!“ treenerite poolt pakutud harjutuste ja mängudega kohe kaasa.

„Läks väga hästi, oli väga vahva, mina ja lapsed jäime väga rahule,“ tunnistas õpetaja Helen Tuisk, lisades, et ka treeneritel silmad särasid, lapsed võtsid nad kohe omaks ja kõik sujus suurepäraselt.

„Meie lapsed tahavad väga pallidega mängida. Ilusad pallid meeldivad neile ja eriti veel, kui igal ühel on oma mänguvahend. Tavaliselt meil kehalise kasvatuse tunnis nii ei ole.“
Kokku osales treeningul 16 õpilast 1.-5. klassi. Tuisk ütles, et üldiselt saadi harjutustega korralikult hakkama. „Kes sai paremini, kes sai halvemini, kuid kõik lapsed pingutasid ja vähemalt proovisid. Eks see nõuab harjutamist ka,“ lausus ta.

Sport ja jalgpall on koolis au sees, eriti vanemate poiste hulgas. Õpetaja sõnul on paar vanemat poissi, kes vaatavad Youtube’st erinevaid videoid ja õpivad ka ise vahvaid nippe. Nad on sel aastal võtnud enda kanda kord nädalas toimuva jalgpalliringi, kus nooremaid õpetavad. „Liikumine tuleb alati kasuks ja tulime poiste soovile vastu,“ lausus Helen Tuisk.

Kosejõe võistkonnad käivad alati erikoolide mitmetel võistlustel mängimas ja koju on tuldud ka mitmete karikatega. Kosejõe kool kuulub ka eriolümpia organisatsiooni ja parematel mängijatel on võimalus käia mängimas ka välismaal.

„Jalgpalli oleme peamiselt siiski algõpetuse tasemel teinud,“ rääkis Helen Tuisk. „Kevadel ja sügisel, kui õue saame, on pall alati tunnis kaasas. Ka õpetajana leidsin kingiks saadud raamatust enda jaoks palju põnevaid ja huvitavaid mänge ning harjutusi, mis tulevikus meie kehalise kasvatuse tunde kindlasti rikastavad.“

Koos treener Ats Kutteriga Kosejõel käinud Rauno Tutk ütles, et tegu on väga väikese kooliga, kus lapsed olid sõbralikud ja talle meeldis. „Väikesed mudilased olid väga aktiivsed,“ tõdes ta. „Vanemad lapsed piilusid ka arglikult ukse vahelt ja uurisid, mis toimub ning avaldasid õpetajatele soovi, et ka nendega võiks sellise treeningu läbi viia.“

rauno tutk koolis

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.