Möödunud nädala lõpus peeti Valga spordihallis Eesti Jalgpalli Liidu ja Valgamaa Spordiliidu koostöös Rimi jalgpalli osavusfestival. Maakonnas kolmandat korda toimunud festivalil osales 76 last kuuest koolist.

Võistkonnad võtsid mõõtu palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Nooremas vanuserühmas, 1.-3. klasside arvestuses, noppis esikoha Valga Põhikool, kellel õnnestus koguda 21 punkti. Neile järgnesid Pühajärve Põhikool (15 punkti), Valga Priimetsa Kool (11), Lüllemäe Põhikool (9), Puka Kool (5) ja Hummuli Põhikool (5).

Vanemas vanuseklassis, kus võistlesid 4.-5. klasside õpilased, saatis edu Valga Põhikooli 5. klassi võistkonda, kes said harjutuste tulemusena kirja 14 punkti. Koos nendega tagas koha finaalvõistlusel Pühajärve Põhikooli võistkond, kes kogus 13 punkti. Lisaks osalesid festivalil ka Lüllemäe Põhikool (9 punkti), Valga Põhikooli 4. klassi võistkond (6 punkti) ja Valga Priimetsa Kool (6 punkti).

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.-3. klasside võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.

Veebruaris peetakse maakondlikke eelvõistlusi veel Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Märtsis toimuvad festivalid Tartu-, Rapla-, Pärnu-, Lääne-, Harju-, Saare- ja Viljandimaal ning Lääne-Virumaal ja Tallinnas. Võimalusel lisanduvad festivalid ka Põlva- ja Võrumaal.

Eelvõistlustele saab registreerida ja rohkem infot osavusfestivalide kohta leiab siit. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.
Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

Valga Põhikooli lapsed löögiharjutust sooritamas.

Jalgpalli osavusfestivale aitavad Eesti Jalgpalli Liidul koostööpartneritena läbi viia Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors, Nike ja Eesti Koolipordi Liit.