Värska koolikülastusVärska Gümnaasiumi lastele meeldisid külas käinud kooliprojekti treenerite poolt pakutud erinevad mängud.

„Läks hästi, hea saal ja päris palju sai tehtud,“ rääkis treener Aleksandra Ševoldajeva, kes usub, et rahule jäid nii õpetajad kui lapsed. „Positiivne oli see, et õpetajad olid hästi aktiivsed ja julgesid küsida küsimusi nii jalgpalli puudutavaid kui ka pedagoogilisi. Meil olid nendega huvitavad arutelud. Loodan, et saime üksteist aidata.“

Treenerid Aleksandra Ševoldajeva ja Sander Lember viisid treeningud läbi kahes grupis, kus 1.-3. klassides osales 26 ja 4.-5. klassides 14 õpilast. „Neile meeldis, et oli hästi palju palle ja sai möllata,“ märkis Ševoldajeva. „Kõige rohkem elevust tekitasid ikka väravate löömine ja sõpradele kaasaelamine. Lapsed olid tublid, kuulasid, mida neile rääkisime, ja töötasid korralikult kaasa.“

Värska Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Sander Linnus ütles, et lastele meeldisid väga just erinevad mängud. „Õpetajatel oli ka huvitav ja uurisime, mis lastele on kõige sobilikum ning mida nad kõige kergemini omaks võtavad. Keskendusime just jalgpallile,“ lausus ta.

Linnuse sõnul on jalgpall Värska koolis väga populaarne ja kui võimalik, siis mängitakse kindlasti kehalise kasvatuse tunnis, aga ka vabal ajal. Kohapeal mõnda klubi ei ole, küll aga viib kooli vilistlane Reigo Jänes kaks korda nädalas läbi treeninguid.