Läänemaal asuva Virtsu kooli lapsed „Jalgpall kooli!“ trennis emotsioone tagasi ei hoidnud.

„Meil läks väga hästi ja oleme väga rahul,“ rääkis õpetaja Eduard Brok. „Kogu trenni ülesehitus sobis lastele, kõik lõid aktiivselt kaasa, keegi ei viilinud ja väsimust välja ei näidanud. Kui läks veel omavaheliseks võistluseks, läksid ka emotsioonid kuumemaks.“

Kokku osales 24 õpilast 1.-5. klassini. Eduard Broki sõnul on lapsed jalgpalli ikka enne näinud ka, sest tundides on vahetevahel erinevaid asju harjutatud ja õpetatud.

„Jalgpall on meil väga populaarne, vanemad poisid käivad Lihulas Lõuna-Läänemaa klubi juures harjutamas. Oleme väga korralikult hakkama saanud ja Läänemaa meistrivõistlustel saime kooli võistkonnaga teise koha,“ märkis õpetaja.

Eduard Brok usub, et pärast sellist kuuma trenni sai jalgpall veel populaarsemaks ja treenerid olid ka vahvad kujud. „Pallid olid meil kulunud ja vanad, seepärast on uusi kingituseks saadud palle paras ports,“ lausus ta. Saal on Virtsu koolil korralik, aga mänguväljakuga ei saa Eduard Broki hinnangul küll rahul olla. „Seal on rohkem kuumaastik,“ tõdes ta. „Aga võimalusel tunnis ikka mängime. Muidu on meil popid veel ka korvpall ja saalihoki, aga jalkat tahavad nad ikkagi rohkem mängida.“

Koos Martti Puki ja Lõuna-Läänemaa treeneri Teet Arukasega Virtsu koolis käinud treener Rauno Tutk ütles, et vaatamata sellele, et palju lapsi olid haiguse tõttu puudu, oli osalenud seltskond super. „Nad tegid kõike hasardiga ja tulid hästi kaasa, kõik toimis,“ jäi ta rahule.

Pilt: Kertu Tutk
Kooliprojekt Virtsu koolisRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.