Järvamaal Rocca al Mare kooli Vodja individuaalõppekeskus said lapsed „Jalgpall kooli!“ külaskäigust suurt innustust ja nüüd hakatakse ka tundides rohkem harjutama.

„Meil läks väga hästi, lapsed olid väga rõõmsad,“ rääkis õpetaja Kadri Voolaid. „Nad pole kunagi tunnis nii vaiksed olnud. Kaks vormiriietuses ilusat noormeest ilmselt imponeerisid neile niivõrd, et kõik tegid korralikult kaasa. Harjutused olid väga põnevad, mängud tekitasid kirge, elevust ja rõõmu.“

Kadri Voolaidi sõnul käib kaks poissi Paide Linnameeskonnas jalgpallitrennis ning nemad olid päris osavad ja said hästi hakkama, kuid teistele olid mõned elemendid võib-olla veidi rasked. „Aga nüüd saime kingituseks kümme palli ja saame rohkem harjutada,“ lausus ta.

Trennis osales kogu kool ehk 23 õpilast 1.-9. klassi klassini. Kadri Voolaidi hinnangul ei ole neil laste suur vanusevahe probleem, sest nad on harjunud koos ja ühiselt toimetama.

Koolis on kõige populaarsem spordiala maadlus, mida harrastab õpetaja Taavi Tikerpalu juhendamisel kümme poissi. Mõni aasta tagasi proovis treener Viktor Mets ka jalgpallitreeningud käivitada, kuid asja neist ei saanud.

„Usun, et see külaskäik tegi ikkagi jalgpalli populaarsemaks ja lapsed juba ootavad, millal me mängima hakkame,“ lausus Voolaid. „Nad nägid jalgpalli ka teise nurga alt ja said selle mängu osas targemaks ning kindlasti avardavad sellised külaskäigud laste silmaringi.“

Koos Sander Lemberiga Vodja koolis käinud Timo Teniste ütles, et oli mõnusalt sobiva suurusega treeninggrupp. „Kõik tegid ilusti kaasa, sest need harjutused ja mängud toimivad kõigi peal,“ märkis ta.

„Kohal olid ka mõned päris suured poisid ja oli huvitav vaadata, kuidas nemad toimetavad. Kergemad mängud neid eriti ei köitnud, aga kui läks põnevaks, olid ka nemad tegijad. Mängud lähevad üldiselt kõigile peale.“

ramk vodja iok (18)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.