Pisisaare Spordikeskuses toimus Rimi jalgpalli osavusfestival, kui Jõgevamaa koolid panid ennast proovile erinevates jalgpallielementidega teatevõistlustes. Esikohad läksid Lustivere Põhikoolile ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumile.

Võistkonnad võistlesid palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Nooremas vanuserühmas, 1.-3. klasside arvestuses osales kaks kooli ning head minekut näitas Lustivere Põhikool, teenides üheksa punkti. Nende järel kogus Aidu Lasteaed-Algkool kolm punkti.

4.-5. klasside seas teenis enim punkte Põltsamaa Ühisgümnaasium (21 punkti). Koos nendega tagas pääsu finaalvõistlusele Lustivere Põhikool (11). Kolmandale kohale tuli Siimusti Lasteaed-Algkool (11) ning neile järgnesid Esku-Kamari Kool (9), Pisisaare Algkool (8) ja Adavere Põhikool (7).

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.-3. klasside võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.

Maakondlikest etappidest ootab järgmisena ees Valgamaa osavusfestival, mis peetakse juba reedel Valga Spordihoones. Veebruaris toimuvad festivalid veel Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Märtsis on kavas festivalid Raplamaal, Pärnumaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal, Saaremaal ja Viljandimaal. Kinnitamata on veel Tartumaa etapi toimumisaeg. Võimalusel lisanduvad festivalid ka Põlvamaal ja Võrumaal.

Eelvõistlustele saab registreerida ja rohkem infot osavusfestivalide kohta leiab siit. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.
Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

Pildil Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võistkond “Täpsusküttide” harjutust sooritamas.

Jalgpalli osavusfestivale aitavad Eesti Jalgpalli Liidul koostööpartneritena läbi viia Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors ja Eesti Koolipordi Liit.