Kui „Jalgpall kooli!“ treenerid olid Saaremaal asuvas Kärla põhikoolis oma tegevuse lõpetanud, jätkasid vanemad õpilased kingituseks saadud pallidega kohe mängimist.  

„Ega need kingitud pallid ei saanudki kotis kaua seista, sest läksid vanemate laste poolt jalgpalliväljakul kohe väga kiiresti käiku,“ rääkis kehalise kasvatuse õpetaja Maret Arge, lisades, et ka neil oli uute mänguvahenditega väga põnev olla.

Kokku osales treeningul 56 õpilast 1.-4. klassini. „Meile väga meeldis,“ märkis Arge. „Kõik oli sisutihe ja kaasa tegid ka need, kes tavaliselt ei taha ning kõrvale hoiavad. Oluline oli see, et igal lapsel oli oma pall, millega toimetada, sest igapäevaselt me tundides seda endale lubada ei saa.“

Maret Arge sõnul meeldisid lastele küll enam mängud, kuid ka harjutustega saadi hästi hakkama. „Mõni paremini, mõni kehvemini, sest lapsed on ju oma oskustelt erinevad,“ tõdes ta. „Aga see polnud eesmärk omaette. Kõik tegevused olid väga põnevad ja neid saab kasutada tundides soojenduseks ning ka muude asjade läbiviimisel. Seega oli nähtu ka õpetajale väga huvitav ja hariv.“

Koolis on FC Kuressaare treeninggrupp, kus käib lapsi juhendamas treener Jan Važinski. Maret Arge ütles, et üldiselt on koolil jalgpallis olnud paremaid ja kehvemaid aegu ning erinevatel võistlustel on oma võistkondadega oldud ka medalisaajate hulgas. Praegu on klassides laste oskused aga väga erinevad.

Kärla kooli juures on kunst- ja muruväljak, mis on vahetundides ja pikapäeva rühmas ilusa ilmaga palli taga ajavaid lapsi pidevalt täis. Kas see külaskäik tegi jalgpalli populaarsemaks, peab Maret Arge hinnangul näitama tulevik. „Oli neid, kes lubasid nüüd trenni minna, aga praegu on ülekaal ikka poiste poole, sest neid on koolis rohkem,“ lausus ta.

Pilt: Kertu Tutk
k2rla kool (7)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.