Eesti naiste koondise kapten Kethy Õunpuu näitab koos noormängijatega, kuidas saab ühes harjutuses arendada jalgpalli 4 põhielementi: söötmist, palli peatamist, palli vedamist ja lööki.

Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) presidendi Lauri Luige sõnul on antud programmi eesmärk aidata koolinoorel ja ka õpetajal end paremini kehalise kasvatuse tunniks ette valmistada. „Kui teoorias asi selge, saab niigi nappi tundi senisest tulemuslikumalt kasutada. Eesti Koolispordi Liidu eesmärk on aidata kaasa koolinoorte tervislike ja sportlike eluviiside arendamisele,“ sõnas Luik.

„Meil on väga hea meel, et saame noortele tutvustada jalgpalli põhielemente ja teha seda läbi nende eeskujude,“ märkis endine tippmängija, jalgpalliliidu rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas. „Meie kooliprojekt, mis vältab 2014.–2020. aastani, kannab eesmärki luua noortele spordiga tegelemise harjumus ning pakkuda neile selleks võimalused – teadmised ja oskused, mis tulevad läbi videoklippide, on üks väga oluline osa nii noortele kui ka õpetajatele.”

EKSL koostöös Eesti Jalgpalli Liidu ja S-Filmiga tootis kokku 7 videoklippi. Kõik videoklipid on laetud EKSLi Youtube’i kanalile ja projekti „Jalgpall kooli!“ kodulehele.

Interaktiivse õppeprogrammi videoklippides osalesid Ragnar Klavan, Konstantin Vassiljev, Kethy Õunpuu, Eneli Vals, Marko Pärnpuu ja Tallinna FC Flora noored jalgpallurid.

Kethy Õunpuu näitab, kuidas jalgpalli põhielemente omavahel kombineerida