Pärast Eesti koondise kapteni Ragnar Klavani haridusteel olnud Viljandi Jakobsoni Kooli külastamist said „Jalgpall kooli!“ treenerid tõdeda, et jalgpall on seal õpilaste hulgas kindlalt esimesel positsioonil.

Jakobsoni Koolis viisid kolmel päeval treeninguid läbi Timo Teniste, Sirje Roops ja Sander Lember, kellele olid abiks Viljandi JK Tulevik treenerid. Kümne tunniga pakuti jalgpallitarkusi kõigile 1.-5. klassi õpilastele.

„Jalgpall on seal poiste hulgas ikka põhiline ja seda oli ka näha, sest paljudel olid seljas Tuleviku särgid ja nad oskasid palliga korralikult toimetada,“ märkis Lember, lisades, et treenerid kutsusid ka tüdrukuid rohkem trenni ja on näha, et jalgpallielu koolis käib.

Lisaks Ragnar Klavanile on kooli vilistlaste hulgas veel ründaja Kaimar Saag ja ka JK Tulevik üks eestvedajaid Rain Tölpus. Õpetaja Aivar Hommik ütles, et on näinud neid mehi kasvamas ja aeg-ajalt saab ka võrrelda nende tulemusi praeguste õpilaste omaga.

„Aga raske on öelda, kas uus Klavan või Saag on juba sirgumas, sest see sõltub ikka lastest endist. Küll aga on koolist sirgunud tuntud jalgpallurid meil kindlasti aukohal,“ lausus ta.

Kuna jalgpall on linnas väga populaarne ja lapsed saavad käia trennis, siis koolis vastavat huvialaringi pole. Küll aga antakse rohkem võimalusi alaga tegelemiseks, kui on huvilisi ja klassis on jalgpallipoisid, kes seda asja veavad.

„Jalgpalli populariseerimisel oli 1.-5. klass just õige sihtgrupp, sest vanemate õpilaste hulgas on valikud juba tehtud ja selles osas on rong läinud. Aga noorematel silmad särasid ja kasutame seda ära, et tulevikus ka oma tundide kavasse neid harjutusi võtta,“ märkis Aivar Hommik, lisades, et jõuluvana tõi kingituseks ka uut harjutusvara ja kindlasti võetakse jalgpalli tulevikus oma tundide kavasse rohkem, kui seni on olnud.

Aivar Hommiku hinnangul läks „Jalgpall kooli!“ külastus väga hästi. „Sellised treenerite väed olid peal ja lastele oli see teistmoodi kogemus, kui tavalises kehalises kasvatuse tunnis,“ selgitas õpetaja.

„Kõik oli hästi läbimõeldud ja korraldatud, tunnis olid kord ja distsipliin olemas. Et igalühel oli oma pall, tundus istuvat ja tempo ei andnud võimalust viilimiseks ning harjutused olid kõigile jõukohased.“

Koolil on kaks väljakut, kus saab õues mängida ja 2008. aastal renoveeritud saal. Paraku suuremad poisid seal jalgpalli mängida ei saa, sest laes on lambid ilma kaitseta ja pall kipub neid lõhkuma. „Küll aga olen vaadanud, et väiksemad poisid täitsa isegi võiks seal ikkagi jalgpalli mängida,“ leidis Hommik.

jako1 (46)Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.