Paide gümnaasiumi esimese klassi õpilased tegid „Jalgpall kooli!“ küllatulekuks eelnevalt mitmeid harjutusi, et treeningtunniks hästi valmis olla.

„Rääkisime lastele juba varem, et jalgpallitreenerid on meile külla tulemas ning siis püüdsime selleks natuke valmistuda ja harjutusi teha,“ rääkis õpetaja Krista Rikk. „Kui mõned tüdrukud algul pisut pelgasid, siis trennis oldi juba täitsa tegijad. Kuigi paljud lapsed käivad juba ka jalgpallitrennis, oli kõik neile siiski uudne. Lapsed olid vaimustuses, tegid kõike kaasa, nautisid ja olid rõõmsad.“

Osales 50 esimese klassi õpilast. Rikk ütles, et harjutused olid jõukohased, lastepärased ja nende jaoks ka mõtlemapanevad, sest nad ei pidanud mitte ainult tegutsema, vaid ka kuulama ja siis otsustama. „Tundus, et neile meeldis kõik ja kõrvaltvaatajaid ei olnud. Kui tunnis on ikka neid, kes ei taha meelsasti kaasa teha, siis täna viilijaid ei olnud,“ lausus õpetaja.

Jalgpall on Paide gümnaasiumis väga heal tasemel. Paljud õpilased käivad Paide Linnameeskonna treeningutel ja nende mänge fännamas. Võistkondadega osaletakse ka erinevatel võistlustel. „Selline külaskäik tegi jalgpalli kindlasti populaarsemaks, oleks vaid palle rohkem,“ leidis Krista Rikk, kelle sõnul meeldivad lastele veel võrk- ja korvpall ning enamus lapsi on huvitegevusse kaasatud.

Külakosti viisid treenerid Timo Teniste, Sirje Roops ja Sander Lember. „Ühed paremad tingimused Eestis korraliku muru ja väravatega,“ rääkis Lember. „Korraldasime väikestele lastele sobivaid mänge ja lõbusaid asju. Kõik tegid hoolega kaasa ja oli hästi tore tund.“

Pilt: Sander Lember
paidegymn 170516  (9)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.