Läänemaal asuv Uuemõisa lasteaed-algkool sai „Jalgpall kooli!“ poolt kingituseks uued pallid, mis võimaldavad nüüd keskenduda tunnis rohkem jalgpallile ja edaspidi hakatakse oma võistkondadega võistlustel rohkem osalema.

„Ootasime just seda koolitust ja nüüd saime endale ka pallid,“ märkis õpetaja Kaja Ladva. „Hakkame nüüd rohkem harjutama ja tulevikus saame mõelda ka rohkem erinevatel võistlustel käimisele.“

Treeningul osales 78 õpilast 2.-5. klassini. „Läks väga hästi ja kõik jäid rahule,“ tunnistas Kaja Ladva. „Lapsed ütlesid, et oli tore ja jalgpall on mõnus. Ise leidsin ka mõned huvitavad mängud, mida tulevikus saab kasutada.“ Kaja Ladva hinnangul said lapsed ka harjutustega hästi hakkama. „Väiksemad küll algul kurtsid, et nii raske, aga lõpus läks ka nende jaoks kergemaks ning hullu polnud midagi. Keegi ei nurisenud,“ tunnustas õpetaja oma lapsi.

Kuigi Uuemõisa lasteaed-algkoolil on korralik saal, seal jalgpalli mängida ei saa, kuna akendel puudub kaitsevõrk. Nii on võimalik mängida ainult kevadel ja suvel õues korralikul väljakul. Sellele vaatamata on jalgpall laste seas populaarne ja mitmed käivad Läänemaa JK trennis. „See on rohkem selline sõpruskonna asi,“ leidis Kaja Ladva. „Kui keegi on juba trennis käimas, siis tulevad ka sõbrad kaasa. Aga ma ei oska öelda, kas see külaskäik tegi laste hulgas jalgpalli veelgi populaarsemaks.“

Koos Martti Puki ja Läänemaa JK treeneri Triin Vellemäega Uuemõisa koolis käinud Rauno Tutk ütles, et trennid viidi läbi kahes osas. „Vanemate laste hulgas oli ka trennis käivaid poisse. Oli väga mõnus saal, kus kahjuks ei saa jalgpalli mängida,“ märkis treener.

Trikid meeldisid lastele väga. Pilt: Kertu Tutk
????????????????????????????Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.